Makijaż – garść ważkich podpowiedzi

Makijaż brwi

Makijaż brwi to dla ciebie nieodgadniony obszar  i masz wrażenie, że absolutnie nie nauczysz się go poprawnie wykonywać?

Zamiast od razu zakładać własną porażkę, rozpocznij próbować, bo to właśnie praktyka tworzy specjalistę. A ów typ makijażu tylko na pierwszy rzut oka wygląda na niełatwy. W rzeczywistości, kiedy już ogarniesz pewne podstawy, będziesz w stanie pomalować swoje brwi w ciągu ledwie kilku minut – i to nawet w czasie podróży pociągiem do pracy.

https://www.makijaz.info.pl/kim-jest-wim-hof-poznaj-tworce-metod-zdrowego-stylu-zycia/

Daruj sobie jednak nieco czasu na te szkolenia. Jeżeli trzymasz pomadę lub cień do brwi po raz pierwszy w życiu, nie powinnaś raczej wykonywać sobie nimi makijażu, jeśli za parę minut musisz wyjść do pracy lub na zakupy. Wyszukaj sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wtedy usiądź na spokojnie przed lustrem i oceń, jak w ogóle wyglądają twoje brwi, kiedy są pomalowane. Musisz wyuczyć się zaznaczać ich naturalny kształt i ogólny wygląd. Jeżeli uda ci się odpowiednio pomalować brwi, obrys twojej twarzy z razu ulegnie poprawie, a spojrzenie nabierze wyraźniejszej głębi.

Istnieją różne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – jednak nim zabierzesz się za kupowanie i testowanie owych wszystkich wyrobów, powinnaś sięgnąć raczej po podstawowe akcesorium, jakim jest typowa prosta szczoteczka do brwi. Zacznij ją po prostu opanowywać. Na malowanie nadejdzie jeszcze czas, natomiast początkowo spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je codziennie czesać. Możesz też nakładać na nie niewielką ilość specjalnego żelu lub pospolitej wazeliny i dopiero wtedy zaczesywać je w stronę ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast kierować ku górze. Dzięki temu zyskają one bardziej naturalny wygląd.

Technik robienia makijażu brwi jest zaś tak dużo. Trudno powiedzieć, która z nich byłaby dla ciebie najwłaściwsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu sprawdzić na sobie i zobaczyć, jaka technika jest dla ciebie najlepsza. Sprawdź też różne kosmetyki do brwi i nie ograniczaj się wyłącznie do klasycznej kredki. Najprawdopodobniej dużo fajniejszy wynik osiągniesz w momencie, kiedy pokryjesz brwi pomadą w ciemniejszym kolorze.

Kolor

Jednym z istotniejszych błędów w kwestii makijażu jest stosowanie podkładu o niedostosowanej do cery barwie. Chcąc uzyskać jak najbardziej naturalny efekt, należy dużą wagę przyłożyć do doboru właściwego odcienia fluidu. Popatrzmy, jakie mamy alternatywy.  Następnie zastosujmy się do poniższych wskazówek, by sięgnąć po produkt, który odpowiednio zadziała na naszą urodę.

Nim jednakże zaczniemy swoje łowy, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej cerze i spróbujmy samemu określić jej ogólny typ. Wyodrębniamy trzy zasadnicze rodzaje skóry. Są to:cera sucha, tłusta oraz mieszana. Istnieją specjalistyczne podkłady do twarzy dostosowujące się do każdej z nich, ale zanim po któryś z nich sięgniemy, nieodzownie przedtem sprawdźmy jego barwę. Kolorowe kosmetyki występują niejednokrotnie w różnych tonacjach. Zazwyczaj jest ich kilka bądź kilkanaście do wyboru, więc każdej barwie musimy przyjrzeć się z bliska, a następnie wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej cery. Następnie powinnaś przetestować wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednak na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnyśmy go sprawdzać na skórze dłoni. Jeżeli jednakże już musimy to zrobić, bowiem udałyśmy się do drogerii w nałożonym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, żeby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Nader dobrze jest weryfikować podkład przez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy popatrzmy, czy zgrywa się on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom barwy podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to istotny błąd.

Istnieją także pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych mogą skutecznie radzić sobie z ukrywaniem małych i dużych przebarwień. Najczęściej są one w tonacji żółtej. Świetnie chowają zaczerwienienia i inne przebarwienia. Jeżeli takich niedoskonałości mamy sporo na twarzy, unikajmy podkładów o różowym zabarwieniu, albowiem one jedynie uwydatnią niedoskonałości naszej cery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *